Brak produktów w koszyku.

Return to shop

Fotel uszak – niezwykły komfort w połączeniu z ponadczasowym designem

W każdym domu znajdzie się miejsce, w którym możemy usiąść i odpocząć od nadmiaru obowiązków i wrażeń. Dla jednych jest to wygodna kanapa, dla drugich zaś ponadczasowy fotel uszak. Ten rodzaj fotela jest doskonale wszystkim znany, a dzięki jego zaletom oraz wielu rodzajom, każdy klient może znaleźć model dopasowany do swoich własnych potrzeb. Przed zakupem warto dowiedzieć się nieco więcej na temat rodzajów oraz zalet uszaki fotele, dlatego też poniżej znajdziesz artykuł, który pozwoli Ci poznać właściwości, rodzaje, a także zalety produktów takich jak meble fotel uszak!

Fotel uszak – skąd wzięła się jego popularność? 

Uszaki fotele produkowane były od wielu lat, jednak dopiero od niedawna stały się one niezwykle popularnym wyborem osób mieszkających na całym świecie. Pierwsze fotele uszaki kolorowe tworzone były na wzór królewskiego tronu, przez co były uważane za elementy niezwykle eleganckie i luksusowe. Obecnie uważa się, że uszaki cechują się ponadczasowym wyglądem oraz funkcjonalnością, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia, jak i w przestrzeni publicznej np. podczas oczekiwania na wizytę w salonie kosmetycznym. Wysokie oparcie, któremu uszak zawdzięcza swoją charakterystyczną nazwę, wpływa na poczucie komfortu podczas korzystania z siedziska, ale również odpowiada za prawidłowe podparcie kręgosłupa i szyi. 

Fotel uszak – rodzaje 

Klienci, którzy marzą o zakupie własnego fotelu uszaka, mogą mieć problem z wybraniem jednej z wielu dostępnych na rynku opcji. Bez względu na to czy zależy Ci na zakupie klasycznego modelu czy ekstrawaganckiej rozkładanej wersji uszaka, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat każdej z dostępnych wersji, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas tani fotel uszak będzie dopasowany do naszych potrzeb. Wyróżnić możemy trzy rodzaje uszaki fotele:

  • Wersja klasyczna – to model dla wielbicieli sprawdzonych rozwiązań. Uszak wykonany w klasycznym stylu cechuje się wysokim, pochylonym oparciem oraz niskim i szerokim siedziskiem. Konstrukcja najczęściej opiera się na czterech drewnianych nóżkach. Modele te dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. 
  • Uszak fotel bujany – nowoczesna wersja klasycznego uszaka, wyposażona w drewniane płozy, dzięki którym możemy spędzić chwilę czasu na przyjemnym bujaniu. Modele bujanych uszaków są polecane przede wszystkim mamom, które poszukują miejsca do karmienia oraz usypiania dzieci. Dzięki ergonomicznej budowie uszaka oraz funkcji kołysania, dzieci szybko się uspokajają, a ciało mamy może pozwolić sobie na chwile odpoczynku. 
  • Uszak fotel rozkładany – idealna opcja dla osób, które cenią sobie popołudniowe drzemki. Choć rozkładane uszaki charakteryzują się przede wszystkim większą wagą, są one niezwykle wygodne i łatwe w obsłudze. Do pochylenia oparcia wykorzystuje się mechanizm ukryty najczęściej pod siedziskiem.