Brak produktów w koszyku.

Return to shop

Jak oświetlić lustro za pomocą taśmy LED?

Jeszcze 20 lat temu lustra ściśle służy celom użytkowym. Obecnie jednak pełnią one dodatkową funkcję – estetyczną. Na rynku można zakupić piękne modele, które dzięki walorom mogą być świetną dekoracją w łazience, przedpokoju i salonie. Aby móc cieszyć się zakupionym lustrem w każdej chwili i miejscu warto je podświetlić za pomocą taśmy LED. Jeśli zastanawiasz się: jak podświetlić lustro, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Taśma LED – jaką wybrać do lustra?

Lustro to unikalny przedmiot, który może być zamontowany w każdym miejscu. Z uwagi na swoje możliwości najczęściej jest widywany w łazienkach, sypialniach czy pokojach dziecięcych. Należy zdawać sobie sprawę, że każda taśma LED wyróżnia się odmienną mocą. W niniejszym artykule, który dotyczy tego, jak podświetlić lustro, skupimy się ściśle na łazience. 

Wybierając taśmę LED do lustra w łazience, należy wziąć pod uwagę barwę światła, odporność na wodę i klasę szczelności. Zwłaszcza dwa ostatnie parametry są ważne, ponieważ należy pamiętać, że w łazience, gdzie poprzez naturalny kontakt z wodą, wynikający z funkcji pomieszczenia, powietrze jest niezwykle wilgotne. Dlatego trzeba pamiętać, o tym, aby zakupione taśmy były wodoszczelne. Cecha ta powinna być potwierdzona przez producenta produktu. 

Przy zagadnieniu oświetlenia lustra, nie sposób także nie wspomnieć o barwie światła. Jeśli nie mamy zbyt wielu wymagań w tym zakresie, najlepiej wybrać oprawy, które swoją barwą przypominają światło dzienne. Istotne jest, aby emitowane światło wokół lustra było równomierne oraz padało na twarz z co najmniej trzech stron. 

Taśma LED – montaż

Wiesz już jak podświetlić lustro, natomiast pozostaje kwestia montażu. Jeśli nie czujesz się dobrze w pracach montażowych najlepiej skorzystać z fachowej pomocy. Nie dla wszystkich instalacjach taśmy LED sprawiają kłopoty, dlatego chcąc spróbować swoich sił, trzeba skompletować złączki, uchwyty, taśmy klejące i silikon. Przydatne mogą się okazać także profile aluminiowe.