Brak produktów w koszyku.

Return to shop

Jak zrobić efektowną ścianę z postarzanego drewna?

Ściany z desek kojarzą się przede wszystkim z brzydką nieestetyczną boazerią rodem z PRL-u. Obecnie jednym z ciekawszych aranżacyjnych rozwiązań jest m.in. postarzane drewno. Jak prawidłowo zamontować je na ścianie?

Ułożenie i kształt drewnianych desek

W latach 80. XX wieku urządzanie całego mieszkania w boazerii było bardzo modne. Obecnie w wielu aranżacjach wnętrz można znaleźć drewno na ścianie, która skupia całą uwagę i tworzy aranżację o nietypowym kolorze i kształcie. Miejsce boazerii zajęły drewniane dyle, parkiet ułożony w jodełkę, a nawet ręcznie zdobione mozaiki.

Jakie deski na ścianę będą najlepsze?

Jest bardzo wiele różnych możliwości, które można wybrać w zależności od gustu czy dostępnego budżetu. Oprócz desek z litego drewna można na ścianę wykorzystać produkty stosowane na podłogi, czyli m.in. klepki z parkietu, panele i deski trójwarstwowe.

Wraz z modnym stylem skandynawskim zapanował boom na naturalne elementy wykończenia wnętrz. Drewno ma piękny szlachetny kolor, jest miłe w dotyku i nadaje wnętrzu przytulności. Nic więc dziwnego, że zachwyciło swoim urokiem wiele osób. We wnętrzach w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się deski z bielonego lub postarzanego drewna, które nadaje wnętrzu uroku.

Jeśli lubisz naturalne materiały, lecz postarzane i bielone drewno nie podoba się za bardzo, to wybierz surowe deski, które możesz poddać obróbce we własnym zakresie. Jest to rozwiązanie pracochłonne, ale możesz nadać deskom pożądanego kształtu i koloru. W salonie lub sypialni świetnie sprawdzą się gładkie deski strugane – wystarczy je tylko pomalować na wybrany przez siebie kolor.

Parkiet na ścianę

Kilka lat temu ponownie stała się modna tzw. francuska jodełka, która zawędrowała z podłogi na ścianę, tym samym stając się ozdobą w salonie, pokoju dziennym i sypialni. Wzór może być ułożony zarówno z mniejszych, jak i większych elementów. Najlepiej prezentuje się jako dekoracja jednej ściany.