Brak produktów w koszyku.

Return to shop

Zawilgocenie fundamentu – jak uniknąć? 

Podczas wykonywania fundamentów ważne jest nie tylko dobranie odpowiedniej mieszanki betonowej czy też zaprawy cementowej, z której zostanie wykonana mieszanka i beton i czy też wylewka, warto też zwrócić na inne materiały uwagę, takie, które będą zabezpieczały beton przed wilgocią i tworzą warstwę hydrofobową. Co ciekawe, na rynku Istnieje kilka różnych metod, najlepiej zdecydować się na kilka wybranych i połączyć je ze sobą, wtedy można mieć pewność, że rzeczywiście beton zostanie odpowiednio zabezpieczony i fundament będzie służył przez wiele lat. Jak zabezpieczyć fundament przed wilgocią? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu.

Ochrona fundamentu – dlaczego warto? 

Co istotne, fundament należy zabezpieczyć przed wilgocią, ponieważ dzięki temu nie będzie dochodziło do żadnych przecieków, ani nie będzie pojawiać się w późniejszych latach wilgoć w domu, która doprowadzić może oczywiście do rozwoju pleśni, grzybów czy też do zniszczenia fundamentów podbudówek oraz ścian wykonanych z betonu. Jak zabezpieczyć fundament przed wilgocią? Przede wszystkim na rynku dostępnych jest kilka opcji, najlepiej jest zdecydować się na połączenie tych technik. Są to techniki izolacyjne, a także dokonanie zakupu mieszanek wzmacniających beton. Izolacje wykonuje się pionową oraz poziomą i to one bardzo dobrze chronią przed wnikaniem wilgoci. 

Izolacje poziome tworzą nieprzepuszczelną warstwę na ścianach i ławie fundamentowej i przed podciąganiem wody z gruntu chronią. Nieprzepuszczalna warstwa blokuje cały proces podciągania wody i są to zazwyczaj różnego rodzaju folie czy też nakrycia, które stosuje się tuż po zbrojeniu betonu. Można też wyróżnić izolację pionową, czyli które chronią przed wynikaniem wody z boku ścian fundamentów i układa się na zewnętrznej stronie fundamentów budynków niepodpiwniczonych. 

Oprócz zakupu odpowiednich folii, tworzących warstwę hydroidującą, warto również postawić na typowe wzmacniacze do masy cementowej, które będą tworzyć warstwę hydroizolującą na wylewce, wtedy nie będzie mokła podłoga i dodatkowo wzmocni to zabezpieczenie fundamentu przed wilgocią.